Váš železničný portál
Registrovať sa

193.580 s novou sériou polepov BUDAMARu

AktualityFotogalérieFotoreportážeReportáže 9.5.2023 18:02 Mates Pleško Zobrazené: 1763

Do Bratislavy bol počas apríla dopravený spolu so 193.566 pre ČD aj Vectron 193.580, ktorý je prvý z tohtoročnej pätice Vectronov MS leasingovej spoločnosti RS Lease pre skupinu BUDAMAR. Aj u týchto Vectronov došlo k registrácii v Nemecku z administratívnych dôvodov. Ako sa už stalo pravidlom, aj táto pätica rušňov bude na sebe niesť polepy s novou farebnou schémou a novou témou. Tohtoročná nádielka bude na sebe prezentovať zákonom chránenú zver na Slovensku.

“Už od svojho vzniku si skupina BUDAMAR zakladá na zodpovednosti. Aj preto sme vždy podporovali a rozvíjali nákladnú železničnú prepravu, ktorá je nielen ekonomická, no predovšetkým ekologická. Nový dizajn Vectronov, ktoré nám pribudli do flotily, upozorňuje na to, že železničná doprava predstavuje zodpovedný prístup ku krajine. Jeden vlak totiž dokáže nahradiť desiatky cestných vozidiel a oproti preprave po ceste vyprodukuje len zlomok skleníkových plynov. Je absolútne férové povedať, že železničná doprava je zelenšou logistikou.“ objasnil Ing. Ľubomír Loy, člen predstavenstva BUDAMAR LOGISTICS a obchodný riaditeľ BUDAMAR GROUP.

Prvým zvieraťom, ktoré je na polepe vyobrazené sa stáva Medveď hnedý. K tejto téme pribudol aj nový slogan, ktorý hovorí: ,,Think EKOLOGISTICALLY“, ktorý v angličtine skvelo nabáda k logistickému a zároveň ekologickému mysleniu.

Rušeň bol v Bratislave polepený ešte 26. apríla, následne 28. apríla putoval do Nemecka, kde jazdí v čele nákladných vlakov. Zámerom bolo vyhotovenie rušňa udržať čo najviac v utajení, nakoľko bolo naplánované jeho slávnostné odhalenie obchodným partnerom na prebiehajúcom mníchovskom veľtrhu Transport Logistic. To sa odohralo dnes. Ako už bolo uvedené vyššie, v priebehu roka pribudne ešte štvorica zvierat v rovnakom farebnom prevedení.

Dizajn opätovne zabezpečilo štúdiou RAILCOLOR Design, polepy spoločnosť LOC & MORE.

 

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: 193.580 s novou sériou polepov BUDAMARu

Rakatron zo dňa 9.5.2023 21:28

Nezameniteľný, identifikovateľný, reprezentativný, ideovo zrozumiteľný a šikovný grafický počin, rušeň bude výrazný na trati v každom ročnom období. S týmto Ursus ursus sa určite neobávam stretnúť.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *