Váš železničný magazín
Registrovať sa

Viete, kde to je?

Slovensko 4.8.2007 22:00 administrator Zobrazené: 184

 Uplynul presne týždeň od zverejnenia novej rubriky s názvom „Viete, kde to je?“, ktorá plní funkciu hádanky ako aj námetu na fotografovanie. Nastal čas prezradiť správnu odpoveď a meno prvého správne odpovedajúceho čitateľa a taktiež nastoliť i novú hádanku

Naďalej chceme upozorniť čitateľov, že za správnu odpoveď sa považuje konkrétny popis udaného miesta spolu so smerom jazdy vlaku. Orientačné a nie celkom presné odpovede sa nebudú brať do úvahy.

Hádanka z minulého týždňa:

Správna odpoveď:
Stykové miesto dvoch napäťových sústav v Dolných Kočkovciach za žst. Púchov smer Beluša.

Bližšie info o fotke:
Rušeň 362.008 vezie osobný vlak do Trenčína. Foto: Pavol Kukučík (Palo)

Ako prvý uhádol fotohádanku:MATOT

Pokiaľ budete mať záujem prispieť svojou fotografiou, stačí ju zaslať s presným popisom a poznámkou „Hádanka“. Je možné, že aj na tzv. nezaujímavej trati sa nájde miesto, o ktorom sa ani netušilo. Chceme však upozorniť, že fotografie typu čelo rušňa a veľké kríky okolo neho, či koľajisko stanice bez názvu atď. sa nebudú zverejňovať. Ide nám skôr o typ traťovej fotografie s väčším záberom na okolie, prípadne foto tunelov, mostov, skalných zárezov a pod.

Dúfame, že nedeľná rubrika fotohádaniek s názvom „Viete, kde to je?“ Vás zaujala
a ostanete jej i naďalej verní.

Takže pokračujeme. Viete, kde to je ?

Redakcia RailPage.NET
Spracoval: Michal REPKO (Mysxo_SN)

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Viete, kde to je?

Sari zo dňa 4.8.2007 22:06

Tak to nemám ani páru :pipi: :boom: :hammer:
Ale je to pěkný flek 🙂

Reagovať

ec166 zo dňa 4.8.2007 22:25

Podle mne je to R 225 ŠÍRAVA a je to někde na Slovensku, pred Košicemi. Jinak dobrej fotoflek.

Reagovať

Martin Betak zo dňa 4.8.2007 23:08

150.003-2, R 423 Cassovia, GVD 2006, tipujem to na úsek Spišský Štiavnik – Vydrník /za zastávkou Sp.Š/, a autor foto bude zrejme Peťo5o :angel

Reagovať

PavelP. zo dňa 5.8.2007 7:10

Prikláňam sa k R 423 Cassovia, ale miesto netuším.
:byebye:

Reagovať

eminem zo dňa 5.8.2007 7:42

ja som niečo podobné videl v Česku niekde pri Chocni….

ale tato súťaž je asi o Slovensku.

P.S. myslím si že predošlá hádanka nebola tak úplne korektná pretože určiť smer jazdy vlaku zloženého z dvoch 810-tok to sa fakt asi nedá, zvlášť keď na fotke niesom si istý či vidím červené koncové svetlá alebo nie. Alebo ste to určili podľa hlavy strojvedúceho 💡

P.S.S. poučte má alebo má vagón biele dvere???? 💡 💡 💡

Reagovať

PavelP. zo dňa 5.8.2007 8:04

Re „eminem“:
Červené koncové svetlá síce nie je dobre vidno, ale pohľadu je zrejmé, že „vľavo“ je prípojný vozeň (rozdielny pohľad na bočnice, nemá diaľkový reflektor, priehľad cez vozeň v prednej časti, cestujúci a madlo pri oknách na konci vlaku…).
V čele vlaku je motorový vozeň je radu 812.

Reagovať

Maniak777 zo dňa 5.8.2007 9:58

je to niekde na hlvanej trati cast za POPRADOM A MEDZI BA

Reagovať

Presovcan zo dňa 5.8.2007 11:28

R 423 Cassovia úsek Poprad-SNV

Reagovať

MATOT zo dňa 5.8.2007 12:03

Strpska Rampa od Liptovskeho mikulasa smerom na Strbu.Fotene je to rano podla tiena Lok. Takze Excelsior.Na nom chodia iba 150 CD.

Reagovať

PavelP. zo dňa 5.8.2007 12:43

Štrba ani Poprad sa mi nepozdávajú, myslím, že by mali byť v pozadí vidieť Tatry. Skôr tesne pred Košiciami, alebo ešte pred L.M. pri Liptovskej Mare, okolo Liptovských Vlachov.

Reagovať

Mr.IC zo dňa 5.8.2007 13:10

Podle mne je to sto procentně R 423 CASSOVIA (podle řazení) no a já typuju stoupání z Važce do Štrby…

Reagovať

swingo zo dňa 5.8.2007 14:06

R 423 Cassovia v starom radení, niekde pri Vydrníku.

Reagovať

stripko zo dňa 5.8.2007 15:05

Je to Cassovia, smeruje do KE, a je podla mojho nazoru pred Margecanmi.

Reagovať

JCM zo dňa 5.8.2007 16:58

swingo bol pomerne dost blizko..Je to fotene zo zastavky SPissky stiavnik :))Napravo je vidiet aj budovu za st :byebye: lpom..

Reagovať

fajo22 zo dňa 5.8.2007 17:22

R 423 Cassovia nieje to pri stanici Kostoľany nad Hornádom, smer Košice?

Reagovať

pospec zo dňa 5.8.2007 21:16

A nebylo by lepší nechat každého tipovat „neveřejně“ a pak to vyhodnotit? 😡

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *