Váš železničný magazín
Registrovať sa

MALÝ RENDEZ pri TRNAVE

Fotoreportáže 30.6.2011 22:00 milan Zobrazené: 232

Aj tento rok som mal šťastie a vyšlo mi pracovné voľno práve na dátum, kedy sa koná „RENDEZ“. Dlho som rozmýšľal, ako tento „sviatok západoslovenských železničiarov“ strávim. Rozhodol som sa, že si spravím fotografické prázdniny a čas na výstave historických vozidiel strávim hlavne s deťmi. Ono vlastne keď máte v každej ruke malého špunta to ani inak nejde.

Návozy vozidiel a cestujúcich idúcich cez Trnavu ma samozrejme nenechali chladným. Práve odtiaľ vám prinášam pár záberov A aby to nebolo len o fotkách, pridám pár postrehov, ktoré som priamo zažil či už v areáli výstaviska a či v historických vozidlách, ktoré zabezpečovali jazdy pre návštevníkov. Cieľom postrehov nie je kritizovať organizáciu podujatia ale sprostredkovať vám svoju mikro-atmosféru okolo celého podujatia.


POSTREH č.1: V piatok po nočnej zmene som Vrútocký návoz prespal – no ale vstávajte keď tak krásne prší. Večer to už bolo o inom…

POSTREH č.2:….v zajatí lopúchov alebo keď vám slnečnice nerozkvitnú načas…..

POSTREH č.3:…..uniformovaný organizátor: „Keď začne pršať, vyzlečiem uniformu a prchám domov“


POSTREH č.4:….v sobotňajšej tlačenici v parnom vlaku som si vypočul…..
“Pani sprievodkyňa!-kde sú voľné miestá????“
„Milá pani cestujúca, nikto Vás nenútil cestovať“!
„No tak dobre, ale prečo nie je vlak miestenkový????“

POSTREH č.5: ……sobotňajšia parná tlačenica smerujúca z Rendezu na BA-Nové Mesto cez Raču a Vajnory….
„Pani sprievodkyňa!-kamže to ideme?-veď sme mali ísť na BA-Nové Mesto a práve vchádzame do BA-Vajnory!“
„Prepáčte mladý pán, stratila som v tom návale práce úplne prehľad a neviem kde sa nachádzame a máme taký zhon, že som grafikon dnes ešte vôbec nevidela“

POSTREH č.6:….citujem pravdepodobne východonemeckého turistu s fotografiou nemeckého Sergeja DR120 na tričku, ktorý sa pohodlne usadil v strede kupé a mňa s malými deťmi nechal stáť na chodbičke: “ŠAJZE!!!“ -sa nieslo vozňom, keď sa neúspešne snažil pretlačiť k oknu na fotenie Pomaranča na požiarnom vlaku.

Napriek „postrehom“ sa mi akcia veľmi páčila a bola výborne zorganizovaná. Touto cestou chcem organizátorom poďakovať za zážitky a určite sa budem snažiť prísť aj nabudúce.


Autor:
eminem

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: MALÝ RENDEZ pri TRNAVE

Matej Jurik zo dňa 1.7.2011 12:52

:haha: :haha: 🙂 :-C :glo

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *