Váš železničný magazín
Registrovať sa

KEĎ SÚ CHLAPI SAMI DOMA

Fotoreportáže 20.9.2011 22:00 milan Zobrazené: 223

Každý z nás mal svoje prázdninové plány. Aj ja som si na moje dovolenkové dni všetko podrobne naplánoval. Nakoniec sa vyskytli okolnosti, ktoré mi urobili veľký škrt cez rozpočet. Bol som síce pár dní „slameným vdovcom“ ale vyfasoval som do osobnej starostlivosti párik svojich detí. Aby som to všetko zvládol, zaviedol som pre deti dočasne pravidelný režim. Budíček, raňajky, nakládka detí do auta a presun autom medzi Cífer a Šenkvice – všetko malo svoj presný čas.

A tak mohla vzniknúť séria fotografií rovnakých vlakov počas pár slnečných dní.

Na úvod sa pozrieme na IC505 Tatran.

Na poslednej fotke máme aj Báhoňský kostolík

Pretože počas augusta bývajú polia už pokosené, dá sa tu celkom fajn presúvať autom medzi fotoflekmi. Navyše na rozdiel od okolia Trnavy je tu koridor krásne lemovaný poľnými cestami. Poďme sa ďalej pozieť na kultový rýchlik R605 Dargov (Mall).

Na poslednej fotke Dargov práve opúšťa zástavku Báhoň.

Mierne problémy deťom spôsoboval pochod cez repné pole, ale všetko sme nakoniec dobre zvládli. Po ICéčku a Dargove nasledovala krátka foto-pauza venovaná hrabličkovaniu sa v zemi. Nemôžeme predsa domov prísť domov čistý. Nasleduje pár fotiek Os 3015.

Avšak na poslednej fotke s laminátkou je Os 3013, ktorý sa nám raz podarilo stihnúť odfotiť ešte pred IC505.

Medzi osobnou dopravou sa nám priplietlo aj pár nákladných vlakov.

Ako to už spravidla býva, počas augusta je uhorková sezóna a nákladných vlakov jazdí málo. Ja som mal šťastie aspoň na párik benzínových. Na poslednej fotke je jeden z Lv vlakov, ktoré boli počas prázdnin častý jav. Zostáva nám len dúfať, že po prázdninách fabriky opäť nabehnú výrobu a Cargo bude mať čo voziť.
Viem, že fotky s tatranskými štítmi v pozadí vyzerajú atraktívnejšie, ale snáď niekoho potešia i chrbáty Malých Karpát.

Autor: © 2011 eminem

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: KEĎ SÚ CHLAPI SAMI DOMA

Juraj Streber zo dňa 21.9.2011 7:02

eminem nikto si nevyberáme kde sa narodíme a teda následne aj kde väčšinou bývame, takže niekto býva v BA, niekto pod Tatrami, niekto v Košiciach… každý fotí tam, kde to má rád :-C

Reagovať

cernovec zo dňa 21.9.2011 11:32

Deťom sa páčilo ako vidím podľa počtu fotených vlakov.Nikto sa nenudil.Pohodové letné fotky.Priam je tam cítiť ten horúci vetrík a počuť cvrlikanie tej hávede čo sa ani neviem ako volá. 🙂

Reagovať

okuliarnik zo dňa 22.9.2011 11:35

Ja už som myslel, že si prestal fotiť !!!! 😉

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *